Zdrowe uzębienie u psa

aganyga / Pixabay

Zdrowie psa jest tak samo ważne, jak nasze zdrowie. Psa powinno się traktować jak członka rodziny, trzeba mu więc poświęcić wiele uwagi i dać mu dużo miłości. O psa trzeba dbać na wiele różnych sposobów, nie można też zapominać o odpowiedniej higienie jego jamy ustnej, nie zależnie od jego rasy i wielkości.
Jama ustna psów, jest narażona na różne zagrożenia, gdyż psy bardzo dużo czasu spędzają nagryzieniu, taka ich psia natura. Na stan uzębienia psów ma także wpływ to co na co dzień spożywają.

Odpowiednia dieta psa

Niezwykłe znaczenie ma odpowiednia dieta psa, dla jego stanu uzębienia. Są pokarmy, które mają szkodliwy wpływ na zęby i jamę ustną psów, w żadnym razie nie powinny być podawane zwierzętom. Niszczą one szkliwo zębów, powodują próchnicę a nawet powodują nadmierne wypadanie zębów. Przez to wszystko może się pogorszyć stan uzębienia psa ale także jego samopoczucie.

Mycie zębów psa

Wielu właścicieli psów, nie wie jak myć zęby psu. A to bardzo ważne, by utrzymać je w odpowiedniej formie. Są specjalne preparaty i szczotki do mycia zębów psów. Można je kupić w każdym sklepie zoologicznym a także u weterynarza.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości https://petportal.pl