Recepta na jesienne samopoczucie

pepperminting / Pixabay

Jesień jest specyficzną porą roku. Coraz częściej mamy do czynienia z dniami, które obfitują w opady deszczu, a także zachmurzone niebo. Temperatura spada i coraz rzadziej mamy chęć opuszczać mury swojego mieszkania. Mało tego, większość oznak depresyjnych daje o sobie znać w okresie jesiennym. Dlatego też, ważne jest zadbanie o siebie, aby móc w pełni cieszyć się zarówno zdrowiem psychicznym jak i fizycznym. Jak się okazuje w praktyce, działania te nie są trudne, ale dają bardzo dużo pozytywnych skutków.
Jesienna forma gwarantuje nam, że przejdziemy przez ten okres obronną ręką. Dlatego też, należy skupić się na kilku zasadach, aby przyniosły one oczekiwane rezultaty.

Jak być w formie na jesień?

Przede wszystkim nie rezygnuj z aktywności fizycznej. Jeśli pogoda za oknem nie sprzyja, możesz spokojnie ćwiczyć w domu. Formę aktywności dostosuj do swoich możliwości fizycznych. Warto codziennie wychodzić na spacer. Jeśli tylko nie pada, spaceruj, a dzięki temu poprawisz nie tylko krążenie krwi, ale wzmocnisz swoją odporność, dotlenisz organizm, a także poprawisz sobie humor. W okresie jesiennym, warto zadbać również o odpowiednią dawkę witaminy C. Nie musisz jej spożywać w tabletkach, wystarczy wybrać odpowiednie produkty jak np. sok z pigwy, herbata z dzikiej róży, papryka czerwona itp.

Śniadanie to podstawa

Bardzo często skupiasz się na składnikach, ale nie przewiązujesz wagi do samych posiłków? To błąd. Szczególnie w okresie jesiennym musisz sobie zdać sprawę, że śniadanie to twoje paliwo. W okresie, kiedy grypa daje o sobie znać, warto zadbać o odpowiednie posiłki ale również o śniadanie, które nie musi być wcale lekkie. Bardzo dobrym rozwiązaniem są śniadania ciepłe np. w formie jajecznicy, omleta, jajka sadzonego na kanapce. Dzięki temu, twój organizm będzie miał niezbędną energię, po wyjściu z domu nie nastąpi szybkie wychłodzenie się organizmu, a ty będziesz zdecydowanie czuć się lepiej.
Zdrowa forma jesienią nie jest wcale nieosiągalna. W dużej mierze, jest zależna od twojego podejścia. Nikt nie wymaga od Ciebie diametralnych zmian, a jedynie dostosowania ich do pory roku, która niestety bywa trudna. Na pewno nie możesz sobie pozwolić na jesienno-zimowy przestój, ponieważ nie tylko wpłynie to negatywnie na twoje samopoczucie, ale również odbije się to negatywnie na stanie zdrowia. Unikanie ludzi, zamknięcie się w czterech ścianach, to najgorsze co możesz zrobić dla siebie. Dlatego bądź aktywny cały rok, a nie tylko w okresie wiosenno -zimowym. Nawet małe zmiany, potrafią zdziałać cuda.