Romantyczna podróż

Julius_Silver / Pixabay

W natłoku codziennych prac i zmagań, często zapominamy o drugim człowieku. Wkrada się rutyna, a brak czasu może nieco osłabić więź, która nas łączy. Dlatego warto czasami na chwilę się zatrzymać i odpocząć od zgiełku miasta i wszystkich obowiązków. Pora, by pojawiła się nutka romantyzmu.

Pomysły na niebanalne okazywanie sobie czułości

Drobne gesty na co dzień potrafią zdziałać cuda. Pozostawiona rano karteczka na lustrze z życzeniem miłego dnia, zrobione śniadanie czy nawet zwykły spacer w parku. Niby nic, a znaczy tak wiele. Wystarczy jedna wysłana wiadomość w ciągu dnia, by druga połówka się uśmiechnęła. Czasami wystarczy wspólny seans filmowy, kolacja przy świecach, czy spontaniczny taniec do ulubionego utworu. Jeśli jednak chcemy bardziej zadbać o uczucie między sobą, warto postawić na wyjazd we dwoje.

Wybór odpowiedniego miejsca na podróż

Nie musimy od razu wybierać z szerokiej gamy biur podróży. Warto czasem zaplanować samodzielnie wszystkie atrakcje. Tylko my najlepiej wiemy, jaka jest nasza miłość i osoba, którą kochamy. Znamy jej preferencje i zainteresowanie.

Gdy lubimy aktywność fizyczną, warto postawić na polskie góry. Przez cały rok znajdziemy tam mnóstwo ciekawych aktywności. Od pieszych wycieczek po wspinaczkę skałkową. W okresie zimowym warto postawić na narty. Jeśli nie jesteśmy wprawieni w zjazdach na stoku, postawmy na tzw. biegówki lub jazdę saniami.

Dla miłośników pieszych, niespiesznych spacerów dobrym rozwiązaniem będzie polskie morze, gdzie zawsze można się przejść wzdłuż brzegu. Przy okazji odwiedzić można nadmorskie latarnie.

A jeśli lubimy wyjazdy zagraniczne, a najlepiej europejskie stolice?

Miasta zakochanych

Na mapie Europy jest wiele stolic, które zakochani okrzyknęli miastami miłości. Wśród nich królują: Paryż oraz Rzym. Niektóre pary decydują się na Pragę, czy Lizbonę. Warto taki romantyczny wyjazd we dwoje zaplanować dużo wcześniej. Wówczas mamy szansę na znalezienie najkorzystniejszej finansowo oferty lotu oraz zakwaterowania. W sezonie nieturystycznym nawet o kilkadziesiąt procent taniej! Jeśli chcemy, by wyjazd był typową niespodzianką dla drugiej osoby, naprawdę rozważmy wszystkie atrakcje już wcześniej.

Zanim wyruszymy na odkrywanie turystycznych zakątków Europy, przygotujmy się nieco. Sprawdźmy w przewodnikach turystycznych, czy forach internetowych, jakie zakątki warto odwiedzić. Może się okazać, że w danym mieście na przykład działa tymczasowa wystawa, albo możemy liczyć na rabaty, jeśli spełnimy jakiś warunek. Oczywiście można także zdać się także na spontaniczność.

Wybór lokalizacji jest bardzo różnorodny. Tylko od nas zależy, na który się zdecydujemy. Ważne, by podróż odpowiadała wszystkim, chociaż jak stare porzekadło głosi “zakochani świata poza sobą nie widzą”…