Na co zwrócić uwagę, wysyłając dziecko na obóz?

SanDraP / Pixabay

Ważne rzeczy do sprawdzenia

Twoje dziecko jest już gotowe na samodzielny wyjazd? To świetnie! Jest bowiem w czy wybierać. Obozy dla dzieci to najlepszy pomysł na pierwszą podróż malucha bez rodziców. Wystarczy wybrać interesujący go kierunek, tematykę kolonii i odpowiednio go przygotować do wyprawy.

Szukając obozu dla dziecka koniecznie zwróć uwagę na kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim zacznij od tego, żeby sprawdzić, czy organizator kolonii działa legalnie i czy jego wyjazdy są bezpieczne. Firma, która organizuje obozy powinna być wpisana do rejestru organizatorów turystyki i pośredników turystycznych. Jeśli jest, odetchnij z ulgą.

Na przekór nudzie

Zanim wybierzesz kolonie, przedyskutuj opcje ze swoim dzieckiem. Niech opowie Ci, jak wyobraża sobie wyjazd i co chciałby na nim robić. Obozy dla dzieci profesjonalnych organizatorów nasycone są dużą ilością atrakcji, na pewno któryś scenariusz wpasuje się w oczekiwania Twojego malucha.

Aby program wyjazdu był atrakcyjny dla obozowicza, należy obudzić w nim gen przygody. Spróbuj natchnąć go ekscytacją z nowych doświadczeń: z jazdy konnej, zawodów paintballowych, przejażdżki quadem, malowania martwej natury etc. Jeśli dziecko wyjedzie z odpowiednim nastawieniem, na pewno ucieszy je każda nowa aktywność i wróci do domu z szerokim uśmiechem.

Odpowiedni kierunek

Twoje dziecko co roku bywa z Wami nad morzem? A może jesteście stałymi bywalcami Mazur? Niech maluch pozna coś nowego! W takim wypadku, niech przekona się jak fascynujące są górskie klimaty. Aczkolwiek, gdy Twoje dziecko nie najlepiej znosi podróże autokarem, wybierz trochę bliższy kierunek, niech nie męczy się długą i monotonną jazdą.

A może wyślij podróżnika tam, gdzie będzie mógł odetchnąć pełną piersią? W dobie trującego nas zewsząd smogu, warto wybrać miejsce, w którym powietrze jest naprawdę czyste. Dostęp do wody to kolejna atrakcja. Dzieciom spodoba się zarówno kąpiel w morskich falach, spokojnej tafli jeziora, co i w krytym basenie. Jest więc w czym wybierać, do dzieła!