Niebanalne pomysły na prezent

Alexas_Fotos / Pixabay

Nadchodzi oczekiwana rocznica ślubu, albo urodziny ukochanej osoby, a pomysłów na prezent brak? W sklepach i galeriach miliony produktów, ale żadna nie spełnia oczekiwań? Obiecujesz sobie, że w tym roku zaskoczysz, ale w natłoku obowiązku decydujesz się na bukiet kwiatów i bombonierkę? Oczywiście, najważniejsze są intencje, ale….Może warto o najbliższych pomyśleć już wcześniej i zaplanować coś specjalnego!

Zanim kupisz-sprawdź oferty!

Często dokonujemy zakupów pod wpływem chwili. Wielokrotnie płacimy większą sumę za dany produkt, podczas gdy w innym sklepie jest przeceniony o 30%. Jak nie dać się oszukać? W jaki sposób wybrać odpowiednie prezenty dla najbliższych?

Przede wszystkim poświęć trochę czasu na rzeczy, które chcesz kupić. Zastanów się, czy podarunek będzie odpowiedni dla danej osoby. Może się okazać, że okaże się nieprzydatny lub podobny przedmiot ma już w swojej kolekcji. Czasami wystarczy dobre oko sprawnego obserwatora, by dowiedzieć się, o czym marzy ukochana osoba. Niejednokrotnie sami zainteresowani bardzo taktownie dają nam sygnały, wystarczy tylko je dostrzec i koniecznie zapisać…

Wiele dużych sieci handlowych stosuje kupony podarunkowe, przeceny i rabaty. Warto także prześledzić oferty sklepów internetowych oraz skorzystać z popularnych porównywarek cenowych. Niejednokrotnie ten sam przedmiot w Internecie jest, nawet z przesyłką, znacznie tańszy. Jeśli naprawdę nie mamy pomysłu, warto także prześledzić wpisy na blogach czy forach internetowych. Można łatwo natrafić na tzw. top 5, czy 10 niezbędników prezentowych dla: żony, dzieci, teściowej.

Chwila relaksu

Interesujące propozycje podarunkowe, w różnych cenach, oferują także pensjonaty czy hotele. Wyjazd, nawet weekendowy, pozwala świetnie zregenerować siły i naładować, tak zwane życiowe akumulatory. Restauracje zapewniają niezapomniany wieczór przy świecach z najlepszymi daniami szefa kuchni. Kluby muzyczne natomiast zachęcają, by podarować bilety na koncert muzyczny ukochanego zespołu.

Miłośników odnowy biologicznej na pewno ucieszy wyjazd do SPA. Specjalistyczne ośrodka z wykwalifikowaną kadrą zapewnią moc atrakcji. Do wyboru są przeróżnego rodzaju masaże-od relaksacyjnych do tych leczniczych, peelingi, maseczki, kompleksy basenów i jacuzzi. Niektóre ośrodki szczycą się także grotami solankowymi, czy saunami. Na pewno już w promieniu kilkudziesięciu kilometrów od miejsca zamieszkania, znajdziemy takie centrum.