Spacery z psem

AhiruR / Pixabay

Na spacer dla psa jest bardzo istotny. Wspomaga jego sprawność fizyczną, a także psychiczną. Na spacery powinny chodzić wszystkie psy niezależnie od razy oraz miejsca zamieszkania ( miasto, wieś). Często ludzie mieszkający w prywatnych domach z dużym ogrodem uważają , że spacer dla ich psiaka jest zbędny, gdyż ma gdzie pobiegać. Nic bardziej mylnego. Pies potrzebuje spacerów także ten mieszkający na wsi.

Pies to odkrywca

Psy lubią odkrywać. Nowe tereny, inna trasa niż zwykle podczas spaceru to dla nich prawdziwa atrakcja. Nowe tereny, nowe zapachy potrafią mu dostarczyć nie lada emocji. Nie lubią monotonii i pozostawienia samych sobie. Dlatego Na spacerze nie tylko zażywają ruchu tak cennego dla ich zdrowia, ale także spędzają czas ze swoim właścicielem i są cały czas w jego centrum uwagi. Ważne, aby nie chodzić cały czas z psiakiem tą samą trasą . Po pewnym czasie stanie się to już tylko monotonią.

 

Pozwólmy na spacerze wyszaleć się naszemu psu. Psy mają duże pokłady energii, którą w jakiś sposób muszą rozładować. Jeżeli chcemy, aby pies po powrocie był spokojny to zapewnijmy mu na spacerze rozrywkę. Zabierzmy coś do aportowania, może to być nawet zwykły patyk. Udajmy się w spokojne i bezpiecznie miejsce gdzie nasz psiak będzie mógł się dowoli wyskakać i wygonić. Pobawmy się z nim, wiele psów lubi jak się ich goni, albo przewraca po ziemi ( oczywiście podczas zabawy).

 

Jeżeli nasz pies lubi towarzystwo innych zwierząt ( psów), wybierzmy się na spacer ze znajomym i jego psem. Zwierzęta (o ile przypadną sobie do gustu) mogą razem świetnie się bawić. Taka forma spaceru może być miłym urozmaiceniem dla naszego pupila.

Urządźmy sobie rodzinny spacer. W końcu pies to także członek naszej rodziny. Są to zwierzęta bardzo towarzyskie i oddane więc na pewno będą szczęśliwe jeśli będą miały możliwość spędzenia aktywnie czasu ze wszystkimi członkami rodziny. Spacery z psem nie muszą być wcale monotonne i nudne. Wystarczy je tylko dobrze urozmaicić i dobra zabawa z czworonogiem gwarantowana.