Dlaczego warto przerobić busa na kampera?

AnnaliseArt / Pixabay

Czas wakacji to moment, gdy szukamy najciekawsze formy spędzania wolnego czasu. Słońce, coraz cieplejsze i dłuższe dni sprawiają, że wielu z nas pragnie urlopować na świeżym powietrzu. Wczasy na kempingu znów stają się bardzo popularnym pomysłem na spędzanie dłuższego urlopu lub nawet jako weekendowy wypad z rodziną na łono natury.

Aby móc wygodnie i komfortowo podróżować oraz zapewnić sobie dobre warunki na polu kampingowym sporo osób rozważa zakup kampera. Rozwiązanie to ma jednak swoje słabe strony. Z tego powodu niektórzy testują zabudowy busa na kampera. Co to takiego? Jak się sprawdza w warunkach plenerowych i czy rzeczywiście warto inwestować w takie pośrednie rozwiązanie? O tym opowiemy poniżej.

Zabudowy busa na kampera – na czym polegają?

Klasyczny bus przebudowany na kampera to ciekawe wyjście z sytuacji, jeśli nie chcemy inwestować w kampera, który będzie używany wyłącznie podczas letnich wakacji.

Zakupienie odpowiedniego zestawu wyposażenia, pozwala stworzyć we wnętrzu busa wygodne warunki do funkcjonowania dla czterech osób. Z łatwością można dopasować elementy do naszych indywidualnych potrzeb, gdyż oferta dedykowana fanom tego pomysłu jest z roku na rok coraz szersza.

Jakie są zalety tego rozwiązania?

Oprócz tego, że spędzamy w nim wczasy na kempingu, pojazd pozostaje funkcjonalny i dostępny do codziennego użytkowania. Bez problemu możemy wjechać nim do miasta, zaparkować w odpowiadającym nam miejscu, a nawet wybrać się na zakupy do marketu. Tego typu działania, gdy jesteśmy posiadaczem kampera raczej są mało realne.

Busy są również zdecydowanie bardziej zwrotne i często mniej palą na trasie, co sprawia, że są ekonomiczniejszą i wygodniejszą opcją na długie trasy, którą zdecydowanie warto wziąć pod rozwagę, gdy szukamy pojazdu na nasze wyjazdy.

Gdy wybieramy się na wakacje busem, z łatwością możemy zostawić obozowisko na polu kempingowym, a pojazdem wybrać się na zwiedzanie okolicy.

***

Zakupienie busa i przerobienie go na pojazd w typie kampera, pozwala na funkcjonowanie przez cały rok – w sezonie letnim wykorzystuje się go do plenerowych wyjazdów, a w pozostałych miesiącach może służyć też jako jeden z samochodów rodzinnych. Warto zatem rozważyć takie rozwiązanie, jeśli zależy nam na wygodzie, funkcjonalności i ekonomiczności. Może się okazać, że stanie się naszym ulubionym sposobem przemieszczania się zarówno w mieście, jak i na łonie natury, zwłaszcza dzięki możliwości personalizacji wyposażenia, dokładnie do naszych potrzeb.