Twoja niezależność

MrsBrown / Pixabay

Ludzie od zawsze pragnęli podróżować, jednak w poprzednich stuleciach nie było to wcale takie proste, gdyż najszybciej można było się przedostać z jednego miejsca na drugie konno, a na konia mogli sobie pozwolić jedynie nieliczni. Ponadto większość społeczeństwa była zależna od bardzo nielicznej grupy, jaką byli władcy, magnaci oraz duchowieństwo, więc zwykły chłop nawet nie miał prawa opuścić swojej ziemi nawet na pieszo.

Sytuacja bardzo powoli zaczęła się zmieniać wraz z rewolucją przemysłową, powstały pociągi i pierwsze linie kolejowe, jednak to i tak nic, w porównaniu z tym, co praktycznie każdy człowiek może sobie zagwarantować w dzisiejszych czasach; wynaleziono samochód, a potem go ulepszano oraz zmniejszano jego cenę, do tego stopnia, że bez samochodu, większość ludzi nie wyobraża sobie życia. Posiadając samochód możemy czuć się niezależni, gdyż nie obchodzą nas rozkłady jazdy oraz inne utrudnienia związane z transportem publicznym, takie jak zatłoczone autobusy, czy też spóźniające się pociągi. Nie musimy też marznąć, czekając na przystankach czy dworcach, a latem, jeśli podróżujemy autem, nie jesteśmy narażeni na przepychanie się wśród przepoconych osób, co więcej, dzięki klimatyzacji, zawsze możemy poczuć przyjemny chłód.

Wycieczka samochodem daje nam niezliczone możliwości, gdyż możemy pojechać, gdzie tylko chcemy i z kim chcemy. Jest to bardzo bezpieczne rozwiązanie, szczególnie, gdy podróżujemy z dziećmi. Nie musimy się także obawiać, jadąc gdzieś “w ciemno”, że nie znajdziemy miejsca na nocleg, gdyż zawsze samochód może być naszym tymczasowym domem. Są ludzie, którzy spędzają w ten sposób większość swojego życia i przemieszczają się samochodem z najdalszych zakątków Rosji, po wybrzeża Portugalii. Jeśli chce się pojechać do Anglii lub Afryki to również nie jest to problem, gdyż przez morza można się przedostać promem razem z naszym pojazdem, a potem kontynuować podróż. Pomyślmy tylko, jak wiele możemy zyskać, podróżując wyżej wymienianym środkiem transportu; poznajemy nowe kultury, odwiedzamy znane miejsca i zabytki. Podróżowanie samochodem daje nam niezależność, gdyż jednego dnia możemy być we Francji, drugiego w Holandii, a trzeciego w Niemczech i w każdym z tych krajów możemy odwiedzić miejsca, które nas interesują. Naprawdę warto korzystać z tego środka transportu, gdyż jeszcze nigdy, absolutnie nigdy w historii świata, nie było to tak proste. Możemy się naprawdę cieszyć, że przyszło nam żyć w takich czasach.