Spełnienie marzeń

Julius_Silver / Pixabay

Ludzi można podzielić na dwie grupy; aktywnych oraz takich, którzy nie odczuwają potrzeby samorealizacji. Nad drugą grupa nie ma co się rozwodzić, gdyż w większości, takie osoby nie są zbyt ciekawe, spędzają czas głównie przed telewizorem i nie chcą poszerzać swoich horyzontów. Natomiast ludzie aktywni chcą cały czas się rozwijać.

Jedną z form takiego rozwoju jest turystyka oraz podróże. Co może lepiej rozwijać człowieka niż zwiedzanie wielu krajów i poznawanie nowych kultur? Pomyślmy tylko, o ile więcej doświadczył człowiek, który był w Azji, Amerykach, Australii, czy Afryce, niż taki, który cały czas siedzi w domu. Bez dwóch zdań można powiedzieć, że podróże i turystyka kształcą ludzi.

Jednak podróżowanie wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać, wiele osób po prostu nie stać na transport, noclegi i wyżywienie, ponadto mogą się obawiać nieznajomości języka lub chorób, szczególnie gdy mają to być egzotyczne wakacje, ponadto trzeba postarać się o ubezpieczenia i wizy, a to też nie są sprawy ani tanie, ani łatwe do wykonania. Z pomocą przychodzą nam w takich sytuacjach biura podróży, które troszczą się o nas i załatwiają wszystkie “papierkowe” sprawy. Ceny za w biurach podróży są różne i zależą oczywiście od wielu czynników, na przykład kraju, do jakiego chcemy jechać, czy hotelu, w którym chcemy mieszkać. Jeśli chcielibyśmy wybrać się na Hawaje, do pięciogwiazdkowego hotelu, to musimy się liczyć z bardzo dużymi kosztami, mogłoby się wydawać, że takie egzotyczne wakacje są nieosiągalne dla zwykłego Kowalskiego, jednak nic bardziej mylnego, wystarczy wziąć kredyt i od razu przed nami otwierają się nowe możliwości. Wzięcie i spłacenie takiego kredytu dla osoby, która ma stałe zatrudnienie, nie powinno być problemem, a wrażenia, jakich można doznać podczas takiego wyjazdu, są bezcenne. Dzika przyroda, zaginione cywilizacje, błękitne i ciepłe morza, plaże z ziarnami piasku, jak mąka, rafy koralowe, wiele zabytków, zamków, a także luksusowe hotele, aquaparki, miasta tętniące życiem również po zmroku… To tylko niektóre rzeczy, jakie są dla nas na wyciągnięcie ręki. Wystarczy wziąć kredyt i pojechać na egzotyczne wakacje, wakacje życia.

Bez względu na to ile zarabiamy, każdy z nas powinien chociaż raz na kilka lat, powinien pojechać do miejsc, w których może przeżyć przygody lub dobrze zrelaksować się i odpocząć, to zależy tylko od tego, co danemu człowiekowi bardziej odpowiada. To my decydujemy o naszym życiu i chyba raz na jakiś czas możemy zrobić coś, na co mamy ochotę.