Rajskie wakacje

Julius_Silver / Pixabay

Wakacje to czas pełnego relaksu, w czasie którego regenerujemy siły. Odcinamy się od obowiązków dnia codziennego. Wreszcie nadchodzi pora na odkładane przyjemności. Nadrabiamy stosy książek, słuchamy nowych albumów muzycznych, podejmujemy nowe aktywności sportowe lub po prostu dłużej śpimy i opalamy się na plaży. Odkrywamy nieznane zakamarki Polski i świata. Stajemy się wtedy odważniejsi i pełni życia. Jest to również okazja do sprawdzenia swoich umiejętności językowych. Niezależnie od tego, czy decydujemy się na samotną podróż, z grupą przyjaciół, a może romantyczny wypad tylko we dwoje, należy dobrze się do niej przygotować!

Z biurem, czy na własną rękę?

Niestety niektórzy kojarzą relaks z obowiązkowym, całorocznym oszczędzaniem. Jako coś wykraczającego poza domowy budżet. Prawda jest taka, że dalekie, egzotyczne wakacje nie należą do najtańszych. Jeśli decydujemy się na wyjazd z biurem podróży, statystycznie koszty się zwiększają. Najlepiej, gdy przelotami i hotelami zajmujemy się osobiście. Można wtedy skorzystać z wielu promocji, zwłaszcza na bilety lotnicze. Nawet odległe destynacje w obie strony mogą kosztować na osobę-300 zł! Wystarczy tylko troszkę sprytu i odpowiedni refleks!
Ale co, gdy wolimy postawić na sprawdzoną ofertę profesjonalnego biura? Jak zatem zacząć odkładać pieniądze, by powstała odpowiednia kwota?

Patenty na oszczędzanie

Sposobów na zgromadzenie odpowiedniego zaplecza finansowego jest wiele. Jeśli posiadamy internetowe konto bankowe, można ustalić odpowiednią kwotę, która jest odciągana na subkonto po każdej transakcji. Tradycjonalistą zalecamy klasyczną świnkę skarbonkę, gdzie zamieszczamy tzw. resztę z zakupów. Ważne! Najlepiej wybrać model pozbawiony dna, wtedy nie będzie nas kusiło, by zapożyczać ze środka drobne sumy.
Można także spróbować szczęścia i zagrać w loteriach krajowych, wypełniając odpowiednie kupony. Jednak umówmy się, szanse na zarobek są jednak niewielkie.

Skąd fundusz na wakacje?

Najprostszą formą na uzyskanie budżetu jest sprawdzenie banków oraz firm, które udzielają kredyty. Często wystarczy tylko dokument potwierdzający naszą tożsamość, by uzyskać gotówkę. Nie trzeba czekać, ani wypełniać skomplikowanych wniosków. Na rynku dostępnych jest wiele ofert o zmiennym procencie i systemie ratalnym. Najlepiej zanim zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu, rozważyć i porównać kilka propozycji.