Czy wczasy odchudzające są skuteczne?

DzidekLasek / Pixabay

Każda z nas marzy o pięknej i zgrabnej sylwetce. Niestety, w warunkach domowych jej utrzymanie bywa niekiedy trudne w realizacji. Same często nie potrafimy znaleźć odpowiedniej metody mobilizacji lub po prostu nie wiemy do końca, jak się do tego zabrać. W takiej sytuacji świetnym rozwiązaniem mogą być wczasy odchudzające w górach lub nad morzem, podczas których skutecznie zaczniemy zrzucać niechciane kilogramy.

Jak to działa?

Jeśli chcemy rozpocząć odchudzanie, koniecznie musimy dowiedzieć się, jak powinna przebiegać nasza dieta oraz jaki rodzaj ćwiczeń jest dla nas wskazany, aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty w zrzucaniu brzuszka, kształtowaniu ramion lub nóg lub we wzmocnieniu mięśni centrum.

Wczasy odchudzające w górach pozwalają uzyskać wiedzę teoretyczną i praktyczną w jednym miejscu. Przy okazji zyskujemy olbrzymi zastrzyk motywacji, przebywając w grupie osób nastawionych na ten sam cel, co my.

W ramach wyjazdów tego typu jesteśmy nieustannie pod opieką specjalistów, którzy są w stanie przygotować dla nas plan ćwiczeń oraz sprawdzić, jaka dieta będzie dla nas najzdrowsza.

Instruktorzy mają za zadanie zbilansować dietę, znaleźć odpowiednie ćwiczenia fizyczne, które pozwolą chudnąć oraz będą dopasowane do naszego trybu życia.

Nie tylko ruch – nowa filozofia życia

Wczasy odchudzające w górach to również pomysł na dostrzeżenie, że nie liczy się wyłącznie samo odchudzanie. Istotna jest też zmiana sposobu myślenia i codziennego funkcjonowania. Podczas warsztatów dowiadujemy się, jakie nawyki żywieniowe są niezdrowe, czego warto unikać oraz jak właściwie przygotowywać posiłki, żeby dostarczyć odpowiednią ilość substancji odżywczych, bez nadmiernych i niepotrzebnych kalorii.

Często bezpieczne odchudzanie nie musi oznaczać szeregu wyrzeczeń i katorżniczych ćwiczeń na siłowni. Zazwyczaj wystarczy delikatna zmiana codziennych przyzwyczajeń, żeby zobaczyć efekty już po kilku tygodniach.

Czy na wczasach odchudzających można schudnąć?

Podczas samego wyjazdu już zaobserwujemy efekty. Jest to jednak dopiero początek drogi. Zazwyczaj uczestniczki zrzucają około 2 kilogramów po dwóch tygodniach. Stanowi to bezpieczną dla zdrowia wartość i jest świetnym przyczynkiem do dalszej pracy nad sobą.

Wczasy odchudzające a codzienne funkcjonowanie

Wyjazdy, które mają na celu odchudzenie się, to genialny pomysł dla osób, pragnących pozbyć się nadmiaru tłuszczu lub próbujących poprawić sylwetkę. Stanowią one jednak tylko drogowskaz, co i jak należy zmienić w swoim codziennym życiu, żeby móc cieszyć się wymarzoną sylwetką.