Jakie zabytki zobaczymy w Neapolu

Ludzie uwielbiają podróżować, szczególnie za granicę. Wszystko dlatego, że turystyka znacznie się rozwinęła w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Jedni uwielbiają góry, inni morze. To po prostu kwestia gustu. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić miasto jakim jest Neapol. Otóż Neapol jest jednym z piękniejszych miejscowości znajdujących się we Włoszech. Często się mówi, że jest to wieczne miasto. Warto dodać, iż jest stolicą regionu Kampania oraz Prowincji Neapol. Ponadto jest trzecim co do wielkości populacji miastem we Włoszech. Nie każdy wie, ale jest jednym z największych ośrodków przemysłowych kraju. Jest także członkiem Eurocities. Jak każde miasto, również Neapol ma swoje piękne zabytki, które warto zobaczyć.

Najciekawsze zabytki Neapolu

  1. Narodowe Muzeum Archeologiczne – Jest uznawane za najważniejsze muzeum archeologiczne, które znajduje się we Włoszech. Mieści się ono w wojskowych barakach, które zostały wzniesione pod koniec XVI. Może pochwalić się interesującymi dziełami. Spotkamy tam przede wszystkim kolekcję egipską oraz wystawę antycznych tablic i napisów.
  2. Pałac Królewski – To Pałac, który został zbudowany w XVII wieku. Był siedzibą królestwa Neapolu. Ponadto był rozbudowywany i przebudowywany przez około 300 lat. To idealne miejsce dla osób, które interesują się historią.
  3. Kaplica Sansevero i rzeźba Jezusa Chrystusa okrytego całunem- Jest położona w samym centrum historycznego, starego miasta. Powstała ona pod koniec XVI wieku. Największą atrakcją w tej kaplicy jest rokokowa rzeźba Jezusa, która została zrobiona przez Giuseppe Sanmartino.
  4. Katedra św. Januarego oraz wczesnochrześcijańskie baptysterium – Jest to bardzo duża i bogato wystrojone miejsce. Budowa rozpoczęła się w XIII wieku, a zakończona około sto lat później.
  5. Podziemne miasto
  6. Katakumby oraz cmentarz wykuty w skale
  7. Klasztor św. Marcina – Miejsce to pochodzi z XIV-wieku i jest położony na szczycie wzgórza Vomero.
  8. Castel dell’Ovo (Zamek Jajeczny) – Zamek został wybudowany na dość niewielkiej wyspie. Ponadto jest jednym z najważniejszych symboli Neapolu. Zamek ten powstał w XII wieku, podczas panowania Normanów.
  9. Pignasecca – To nic innego jak najstarszy neapolitański targ uliczny. W tym miejscu można obserwować codzienne życie mieszkańców.

Jak widać jest to naprawdę piękne miasto do zwiedzania. Typowo historyczne miejsce. Jest często wybieranym miejscem dla turystów. Szczególnie tych, którzy uwielbiają historię. Każdy znajdzie coś dla siebie. Jedni lubią podziemia, a inni wolą oglądać Muzea.