Mariefred i zamek Gripsholm

Na terenie tak ciekawego kraju, jakim jest Szwecja, cenne zabytki i urocze zabytki spotkać można niemal na każdym kroku. Dla tych, którzy kochają atmosferę kameralnej miejscowości, ciekawym celem wycieczki będzie Mariefred. Jakie atrakcje czekają tu na zwiedzających? Dlaczego biura podróży poświęcają tej miejscowości coraz więcej uwagi?
Oddalone o 60 km od Sztokholmu miasteczko Mariefred może się pochwalić ciekawymi zabytkami, bliskością jeziora Melar oraz atmosferą, dzięki której turyści tak chętnie spędzają tu wolny czas. Wąskie uliczki oraz wznoszące się przy nich drewniane domy sprawiają, że spacery po tej miejscowości dla każdego z nas staną się ciekawym doświadczeniem. Zachwycić tu może również ratusz z XVIII wieku oraz muzeum kolei – jedna z ciekawszych placówek muzealnych w tej części Szwecji. Choć samo miasteczko ma wiele uroku, głównym celem niemal każdej wycieczki do Mariefred staje się Zamek Gripsholm.

Gripsholm Castle

Renesansowa rezydencja szwedzkich królów przyciąga nie tylko pięknym położeniem, ale i ciekawą architekturą. Bez wątpienia jest to jedna z tych budowli, obok których nie można przejść obojętnie. Okazały zamek z czerwonej cegły dumnie wznosi się na malowniczej wyspie, a jego okazałe wieże są ważnym elementem lokalnego krajobrazu. Możliwość zwiedzenia zamkowych wnętrz w towarzystwie miejscowego przewodnika do dodatkowa atrakcja, z której w trakcie pobytu w tej części Szwecji z pewnością warto skorzystać. Mariefred to urocza miejscowość, której atrakcje mogą oczarować każdego turystę.
Biura podróży nie bez powodu tak chętnie organizują wyprawy do tego miasteczka, które urzeka niezwykłym klimatem oraz pięknymi budowlami.