Idealny kierunek na wakacje

tangentbeta / Pixabay

Chorwacja jest jednym z najpopularniejszych wakacyjnych kierunków – bardzo chętnie wybierają ją również Polacy. Poleca się ją przede wszystkim z uwagi na piękną pogodę, słoneczne lato, liczne piaszczyste plaże, niezwykłe widoki oraz liczne zabytki i atrakcje turystyczne.

Kiedy jechać

Kiedy powinniśmy wybrać się do Chorwacji aby najlepiej wykorzystać możliwości tego pięknego kraju? Jeżeli planujemy wakacje całą rodziną, najlepszym rozwiązaniem będzie wyjazd w czerwcu lub na początku lipca – pogoda wówczas jest odpowiednia ponieważ temperatury oscylują wokół 20-25 stopni Celsjusza, nie ma upałów a wieczory bywają przyjemnie chłodne. Również ceny są wówczas niższe niż w lipcu i w sierpniu a więc w szczycie sezonu – możemy zatem sporo zaoszczędzić na zakwaterowaniu i wyżywieniu.
Ponadto w popularnych miejscowościach turystycznych przed szczytem sezonu nie będzie zbyt wielu turystów więc odpoczniemy łatwiej i znajdziemy mniej chętnie odwiedzane miejsca. Jeżeli na wakacje w Chorwacji wybieramy się własnym samochodem, lepszym terminem również będzie czas przed szczytem sezonu – unikniemy korków i wysokich temperatur, które skutecznie uprzykrzą podróż szczególnie jeżeli jedziemy z małym pasażerem.

Dokąd się wybrać – wakacje za granicą

Chorwacja jest krajem niezwykłym i w zasadzie w każdej miejscowości znajdziemy coś wartego polecenia dla turystów: modne kluby i bary, restauracje z pysznym jedzeniem, interesujące zabytki czy atrakcje dla dzieci. Chorwacja z małym dzieckiem również może być miejscem bardzo atrakcyjnym i wartym polecenia.
Miłośnicy piaszczystych plaż powinni koniecznie wybrać się na wyspę Rab gdzie znajdują się najpiękniejsze plaże przeznaczone również dla rodzin z dziećmi.
Miejscem godnym polecenia dla rodzin będzie również wspaniała kraina, jaką jest Dalmacja. Ten region warto polecić szczególnie osobom spędzającym czas aktywnie – można tutaj spacerować, wybrać się na wycieczkę rowerową lub górską wyprawę, nurkować a także kąpać się w wodzie.
Ciekawe atrakcje, szczególnie dla dzieci, znajdziemy na Istrii gdzie zlokalizowane są nowoczesne parki wodne, park miniatur “Chorwacja w miniaturze” czy miejsce, które ucieszy dzieci szczególnie – park dinozaurów.
Jedne z najpiękniejszych plaż i lasów w Chorwacji znajdziemy na Riwierze Makarskiej – chociaż są to przede wszystkim plaże żwirowe to jednak także zapewnią udany, letni odpoczynek. Plusem Riwiery Makarskiej jest również ogromny wybór barów, restauracji i kawiarni gdzie także będziemy mogli odpocząć.