5 najciekawszych atrakcji Poznania. Atrakcje turystyczne w Poznaniu – wycieczki autokarowe

buskeros / Pixabay

Największe atrakcje turystyczne w Poznaniu

Poznań jest jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich miast, słynącym z wielu atrakcji turystycznych, do których zjeżdżają wycieczki autokarowe z całej Polski, a nawet Europy. Do tych atrakcji należą takie miejsca jak:

Ratusz w Poznaniu
Renesansowy gmach stojący w samym centrum poznańskiego rynku, dawniej znajdowała się tu siedziba władz miasta, a obecnie znajduje się tu Muzeum Historii Miasta Poznania. Sam budynek jest też znany z tego że codziennie o 12 na jego wieży trykają się poznańskie koziołki.

Nowe Zoo
Poznańskie zoo założone w 1974 roku jest drugim największym ogrodem zoologicznym w Polscem mogąc się pochwalić powierzchnią 120 ha. W ogrodzie znajdują się między innymi:
-słonie
-żyrafy
-pandy rude
-lemury katta
-kangury
-tygrysy syberyjskie

Bazylika archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Poznaniu
Jeden z najstarszych polskich kościołów, którego początki sięgają czasów Mieszka I, jest to również najstarsza polska katedra. Kościół ten też jest znany że był prawdopodobnym miejscem chrztu Mieszka I oraz miejscem pochówku pierwszych Piastów. Obecnie jest to budowla gotycka, która została wybudowana w XIV-XV w., częściowo odbudowana po zniszczeniach II wojny światowej.

Zamek Cesarski
Zamek powstały na początku XX w. na zlecenie ostatniego niemieckiego cesarza Wilhelma II. Jest to potężna neoromańska rezydencja w której projektowaniu brał udział sam cesarz. Po II wojnie światowej rozważano zburzenie zamku kojarzącego się z zaborami i okupacją, ale na szczęście tego nie dokonano i ten piękny gmach cieszy oko turystów po dziś dzień.

Muzeum Uzbrojenia w Poznaniu
Muzeum Uzbrojenia znajduje się w Parku Cytadela, który warto dodać jest największym parkiem Poznania. Muzeum zostało otwarte w 1965, a najbardziej słynie z kolekcji ciężkiego sprzętu, w której skład wchodzą między innymi:
-działo samobieżne ISU-122
-czołg T-34/85
-czołg IS-2
-czołg T-72