Co ciekawego można znaleźć w województwie świętokrzyskim?

jarmoluk / Pixabay

Polska to niezwykły kraj, często nie doceniany. W Polsce jest mnóstwo pięknych miejsc, niezwykłych zakątków, historycznych zabytków i miejsc, gdzie można wspaniale wypocząć. Każdy z nas od czasu do czasu musi odpocząć od swoich codziennych obowiązków, każdy czasem potrzebuje zmienić otoczeniu. W tym celu na pewno warto się wybrać na wycieczkę krajoznawczą i po drodze odwiedzić województwo świętokrzyskie.

Najpiękniejsze miasto województwa świętokrzyskiego

Województwo świętokrzyskie, jest dosyć rozległe. Jest więc wiele ciekawych miejsc, które można w tej okolicy zwiedzić. Nie brakuje tu też zabytków historycznych, które są cennym nabytkiem historycznym dla tego regionu Polski. W województwie świętokrzyskim jest wiele pięknych miast, które mają interesującą ofertę dla turystów. Jedną z takich wyjątkowych ofert, ma miasto Sandomierz. W tym mieście mieszka i pracuje 24000 ludzi, świadczy to o tym, że miasto to nieustannie się rozwija i stwarza dobre warunki do życia. Jako, że miasto posiada wiele interesujących zabytków, co roku odwiedzają go setki turystów. Miasto ma więc także dobrze rozwiniętą bazę noclegową, tak by turyści mogli tu mieszkać w dogodnych warunkach.

Najciekawsze atrakcje Sandomierza

Decydując się na pobyt w Sandomierzu, warto się najpierw zorientować, co ciekawego można w tym mieście zwiedzić. Na początek na pewno warto odwiedzić Zamek Królewski, w którym na chwilę obecną mieści się Muzeum Okręgowe. Następnie warto się udać na rynek, na którym znajdują się przepiękne zabytkowe Kamienice. Na pewno warto też odwiedzić Dom Długosza oraz Bramę Opatowską. Pod sandomierskim rynkiem, znajdują się podziemne trasy turystyczne, są one zlokalizowane od 4-12 metrów od poziomu miejskich ulic. Na uwagę zasługują też liczne kościoły, których w tym mieście nie brakuje. Jednym z ciekawszych obiektów tego typu jest Kościół Nawrócenia Świętego Pawła. Kolejną taką propozycją jest Romański Kościół Świętego Jakuba, który pochodzi z XIII wieku. Na uwagę zasługuje też Synagoga z domem gminy Żydowskiej oraz Kościół Świętego Michała Archanioła.

Jeśli ktoś lubi długie zwiedzanie, to z pewnością powinien też odwiedzić dworek Cypriana Strużyńskiego. Powstał on w XIX wieku i należy do niego ogromny zespół dworski. Dworek ten zaprojektował Jan Lasota i jak sama nazwa wskazuje mieszkała w nim rodzina Strużyńskich. Dworek ten należy do zabytków i jest celem zwiedzania każdego turysty, który odwiedza Sandomierz.

Baza noclegowa i gastronomiczna

Jak każde większe miasto turystyczne, także Sandomierz ma porządnie rozwiniętą bazę noclegową oraz gastronomiczną. Turyści muszą mieć gdzie spać i gdzie jeść, dlatego w Sandomierzu nie brakuje różnych propozycji noclegowych oraz gastronomicznych. Baza noclegowa nieustannie się tu rozwija, bo turystyka w tym rejonie kwitnie. Każdy turysta chce mieszkać tu w komfortowych warunkach, na szczęście do dyspozycji ma miejsca noclegowe w hotelach, pensjonatach, domach prywatnych i w apartamentach.