Sofy rozkładane do małego salonu

StockSnap / Pixabay

Mały salon to zazwyczaj bardzo duże wyzwanie aranżacyjne. To wyzwanie staje się podwójnie trudne, kiedy również salon musi pełnić funkcję sypialni. Co więc jest postawą takiego wnętrza? Oczywiście rozkładana kanapa, która może posłużyć również jako łóżko. Jak wybrać taki model, aby mebel był wygodny, funkcjonalny, a do tego nie zagracać przestrzeni? Jeśli szukasz odpowiedzi na to pytanie, koniecznie zapoznaj się z tym tekstem.

Różnorodne sofy rozkładane to zbawienie dla niewielkich salonów, które użytkowane są na wiele sposobów. Niektóre z nich po rozłożeniu mogą pełnić rolę pełnowymiarowego, niezwykle komfortowego łóżka. Dodatkowo wiele kanap wyposażonych jest również w duży pojemnik na pościel, co pozwala na lepsze zorganizowanie przestrzeni oraz uniknięcie codziennego bałaganu. Poznaj kilka najpopularniejszych typów i zdecyduj jaka rozkładana kanapa najlepiej sprawdzi się w twoim salonie.

Nieśmiertelna wersalka – sofa, która od wieków nie traci na popularności

Wersalka to jedna z najpopularniejszych sof, która cieszy się uznaniem klientów od dziesiątek lat. Jej popularność oraz duża sympatia użytkowników to zapewne wynik dużej funkcjonalności oraz łatwości dopasowywania się do różnego rodzaju aranżacji. Po złożeniu wersalka zajmuje naprawdę niewiele miejsca, zaś po rozłożeniu staje się komfortowym łóżkiem dla dwóch osób. Dodatkowo pod siedziskiem znajduje się duży pojemnik, w którym zmieści się znacznie więcej niż tylko pościel. wersalkę obsługuje się w bardzo łatwy sposób, a jej rozłożenie to zaledwie kilkanaście sekund.

Rozkładany narożnik – sofa, która daje bardzo dużo możliwości w każdym rodzaju wnętrza

Kolejnym meblem, który jest nie mniej lubiany od wersalek jest narożnik. Narożniki doskonale sprawdzają się zarówno w niewielkich, jak i nieco większych przestrzeniach. Podobnie jak wersalki, po rozłożeniu stanowią wygodne łóżko do spania, a dodatkowo umieszczone przy ścianie nie zabierają wiele miejsca.

Kategoria: meble