Najpiękniejsze miejsca w Polsce

frolicsomepl / Pixabay

Zwiedzanie to bardzo przyjemna czynność. W Polsce jest mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Miejsca te mają bogatą historię, są wyjątkowe i niepowtarzalne. Można je odwiedzać o każdej porze roku ale wiosna zapewnia najkorzystniejsze warunki do zwiedzania.

Co ciekawego można znaleźć w Kazimierzu Dolnym?

Jednym z ciekawszych miejsc na mapie Polski, jest miasto Kazimierz Dolny. Ta miejscowość leży w województwie lubelskim, nad rzeką Wisłą. Jest to miejscowość turystyczna, dzięki swoim licznym zabytkom i miejscom idealnym do wypoczynku o każdej porze roku. Chcąc zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce, na pewno warto zatrzymać się w tym mieście i przyjemnie spędzić tu czas.

Najciekawsze zabytki Kazimierza Dolnego

W Kazimierzu Dolnym można znaleźć wiele interesujących zabytków, bo miasto to jest stare i ma wspaniałą historię. Do najważniejszych zabytków w każdym mieście zalicza się zamki, tak też jest i w tym wypadku. Zamek w Kazimierzu Dolnym, to tak naprawdę ruiny fortyfikacji, które pochodzą z XIII i XIV wieku. Ruiny tego zamku można podzielić na dwie część, na część górną i część dolną. Górna część zamku, to wieża zamkowa tzw Baszta. Mieszkańcy Kazimierza Dolnego, nazywają ją także wieżą Łokietka. Najwyższy punkt wieży ma 20 metrów, zaś jej szerokość wynosi 32, 5 metra. Mury baszty są bardzo grube, mają ponad 4 metry grubości.

Dolna część zamku, jest częścią właściwą całej fortyfikacji. Na przełomie wieków, zamek zmieniał swoje przeznaczenie, w zależności od tego kto nic zarządzał. W miejscu tym aktualni władcy sprawowali funkcję administracyjną, z tego miejsca zarządzali całym królestwem.

Baza turystyczna Kazimierza Dolnego

Jako, że miasto to odwiedzają ludzie z całej Polski i nie tylko, w Kazimierzu Dolnym jest mocno rozwinięta turystyka. Liczne pensjonaty, hotele i apartamenty, są ofertą wygodnych noclegów dla każdego. Noclegi w Kazimierzu Dolnym są dostępne w różnych kategoriach cenowych, dzięki temu każdy znajdzie dla siebie wygodny nocleg w rozsądnej cenie. Warto też zwrócić uwagę na bazę gastronomiczną, w mieście tym działają prężnie liczne restauracje i kawiarnie, dzięki nim turyści mogą popróbować miejscowych specjałów i przekonać się co dobrego oferuje tutejsza kuchnia. Restauracje i kawiarnie są tu otwarte przez cały rok, dodatkowo wiosenną i letnią porą mają one na dworze ogródki, dzięki którym można zjeść smaczny posiłek na wolnym powietrzu.

Pobyt w Kazimierzu Dolnym, będzie ciekawym przeżyciem. Nie brakuje tu atrakcji turystycznych ani ciekawych zabytków. Całe rodziny powinny odwiedzić to miejsce, bo na pewno będą się tu dobrze bawić. Noclegi są tu nie drogie i nie ma problemu z ich wcześniejszą rezerwacją. Po przyjeździe na miejsce warto zapoznać się z miejscowym przewodnikiem turystycznym albo zapisać się na wycieczkę po mieście z przewodnikiem. Dzięki temu będzie można poznać wszystkie najciekawsze miejsca i do tego poznać nowych, ciekawych ludzi i dobrze się z nimi bawić.