Grasz w Lotto – spróbuj z Plusem.

Bingo or Lottery Background. Balls and Cards. Vector Illustration.

Czym się różni Lotto od Lotto Plus?

Zasady gry w Lotto są praktycznie niezmienne od pierwszego losowania, które miało miejsce ponad 60 lat temu. Typujesz 6 z 49 liczb, skreślasz je na blankiecie, online lub w aplikacji. Następnie czekasz na najbliższe losowanie, które aktualnie są przeprowadzane o godzinie 21:50 w każdy wtorek, czwartek i sobotę. Jeżeli przynajmniej 3 z twoich liczb pokrywają się z wylosowanymi, wygrywasz. W całej zabawie Lotto Plus jest opcją dodatkową, z której możesz, ale nie musisz skorzystać. Sam zdecydujesz czy za dodatkową złotówkę, chcesz zwiększyć swoją wygraną.

Zasady Plusa w Lotto.

Ta opcja podstawowej gry Lotto jest dostępna od września 2012 roku. Wytypowane przez ciebie, znajdujące się na twoim kuponie liczby, biorą udział w losowaniu dodatkowym, czyli właśnie Lotto Plus. Poprzez zaznaczenie odpowiedniego pola na blankiecie, ten sam zestaw liczb otrzymuje dwie szanse. Losowanie Plusa odbywa się tuż po zakończeniu każdego losowania Lotto, czyli 3 razy w tygodniu i ma identyczny przebieg. Maszyna losująca zawiera 49 kul, z czego dostajemy 6 szczęśliwych liczb. Oznacza to tyle, że teoretycznie możesz wygrać zarówno w Lotto jak i w Plusa.

Ile możesz wygrać? Wiedza

Przyznasz, że złotówka to bardzo niewiele za tak naprawdę udział w kolejnym losowaniu? Główna wygrana w Lotto Plus jest też nieco niższa. Nie występuje tutaj kumulacja, a wysokości nagród są z góry ustalone. Tak samo, jak w podstawowej grze w Lotto, wygrywasz za trafienie choćby tylko 3 liczb. Nagrody są gwarantowane, a ich wysokość w zależności od twojego szczęścia może wynieść od 10 złotych za „trójkę” do aż 1 miliona złotych, gdy trafisz upragnioną „szóstkę”. Oczywiście nagrody z obu losowań sumują się.

Lotto wspiera sport i kulturę.

Czy wiesz, że właścicielem marki Lotto jest Totalizator Sportowy? Na początku działalności funkcjonował jako przedsiębiorstwo państwowe, aktualnie jest to spółka, w której państwo jest jedynie udziałowcem. Jednak niezmiennie, od dokładnie 25 stycznia 1956 roku, wspiera działania sportowe i kulturalne w Polsce. Część zysków, jakie przynoszą gry liczbowe przekazywana jest na sponsoring sportowców, w tym reprezentacji olimpijskich. A mało kto wie, że w dziedzinie kultury, Totalizator Sportowy może pochwalić się między innymi wsparciem odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie w 1971 roku.